Početna Vijesti iz škole Uljepšajmo život našem Jasminu
Uljepšajmo život našem Jasminu PDF Ispis E-mail
četvrtak, 19 Februar 2015 13:15

sabicJasmin Šabić je učenik petog razreda naše škole OŠ "Jezerski" podružnica Tromeđa. Ima dvanaest godina i uzoran je učenik u svom odjeljenju. Jasmin je veseo dječak ali ga njegov urođeni tjelesni problem sprječava da ostvari svoje životne planove.Jasmin ima nepravilan razvoj stopala. Ovaj urođeni deformitet Jasminu stvara probleme u ostvarivanju prava djece na igru i zabavu kao i na zdrav i sretan život. Dobra je vijest da postoji način da se te poteškoće otklone i da Jasmin može sa ostalom djecom u odjeljenju pohađati nastavu tjelesne kulture kao i u slobodno vrijeme da se igra i zabavlja poput svojih vršnjaka.

Međutim, za ostvarenje tog cilja potreban mu je novac od 15.000 eura za dvije operacije koje bi se izvršile u Njemačkoj i nakon kojih bi Jasmin hodao kao i druga djeca. Jasmin Šabić ima već zakazanu i prvu i drugu operaciju u Njemačkoj. Prva, jedne noge – 18. marta 2015., drugu druge noge – 29. aprila 2015. Prva operacija košta 6500, druga 6500, obe operacije – 13 000 eura. Poslije operacija neophodne su i posebne cipele, lijeva 300 i desna 300 eura. Bolnički troškovi ležanja za mjesec i pol dana, su 1600 eura.

Njegova je porodica u vrlo teškom ekonomskom stanju jer je otac nezaposlen, majka domaćica, a braća i sestre, njih sedam, su na teretu roditelja koji su za vrijeme rata napustili svoja ognjišta i ostali u mjestu gdje sada žive (Tromeđa). Jasminova je sreća sada u Božijim rukama i rukama svih onih koji bi na bilo koji način mogli pomoći u sakupljanju spomenutih sredstava. 

Naša škola je povela akciju prikupljanja novaca od strane učenika i nastavnika i ovom prilikom pozivamo sve ljude da se odazovu ovoj humanoj akciji tako što će novac poslati po učenicima naše škole nastavnicima, razrednicima, ili da direktno donesu novac u školu i predaju nekom od nastavnika ili da uplate na žiro račun otvoren kod Raiffeisen banke Bos. Krupa:
Račun u konvertibilnim markama:
Žiro račun banke: 1610350000000042
Broj štednog računa: 09001366230
Na ime: Šabić (Zuhdije) Husein -Raiffeisen Bank BiH
Devizni račun:
Žiro račun banke: 1610350000000042
Broj štednog računa: 19000937365
Na ime: Šabić (Zuhdija) Husein-Raiffeisen Bank BiH

Za one koji uplaćuju iz inostranstva:

BENEFICIARY BANK:                                  

RAIFFEISEN BANK DD BOSNA I HERCEGOVINA

SWIFT CODE:                           RZBABA2S

ADDRESS:                                 ZMAJA OD BOSNE BB, SARAJEVO BIH

DETAILS OF BENEFICIARY:

IBAN CODE:                              BA391612000095798760

FULL BENEFICIARY NAME:                         

JASMIN ŠABIC

FULL BENEFICIARY ADDRESS:                  

JEZERSKI BB BOSANSKA KRUPA

U ime Jasmina i njegove porodice kao i u ime svih učenika, nastavnika i menadžmenta OŠ "Jezerski" upućujemo veliku zahvalnost svim donatorima.

Više o Jasminovoj priči

Video

sabic1

sabic2

Ažurirano Petak, 20 Februar 2015 17:33